Meble na wymiarKuchenne meble na wymiar: precyzja i jakość, które zadowolą każdego - Producent Mebli Beryk Fils

Maj 17, 20180

Chociaż znajdziemy ją w każdym domu, wcale nie musi być zawsze taka sama. Wręcz przeciwnie: coraz większa kreatywność projektantów sprawia, że kuchnia – bo o niej właśnie mowa – może zaskakiwać swoim wyposażeniem, wystrojem oraz dopasowanym stylem. Dla wielu osób to najbardziej praktyczne pomieszczenie w każdym mieszkaniu, a przy tym wyjątkowo kameralne. Warto więc zadbać, aby było jednocześnie najwygodniejsze. Pomogą w tym meble na wymiar do kuchni, które nadadzą jej niepowtarzalny charakter.

 

Kuchenne meble: styl i funkcjonalność

 

         Projektanci i osoby zajmujące się aranżacją wnętrz są zgodni: to właśnie meble decydują o tym, jak finalnie wyglądać będzie dane pomieszczenie. Kolory ścian, typ podłóg czy drobne dodatki dekoratorskie są jedynie uzupełnieniem całego stylu przez nie wyznaczanego. Dlatego tak ważne jest, aby spełniały one nie tylko funkcję praktyczną, czyli dobrze służyły użytkownikom kuchni, były pojemne, bezpieczne i funkcjonalne, ale również odpowiednio się prezentowały. Nie ma przy tym znaczenia, czy zainwestujemy w klasyczne rozwiązania mebli ściennych, czy raczej skorzystamy z bardziej współczesnych trendów i zdecydujemy się na tak zwaną wyspę. Nowoczesne meble kuchenne na wymiar doskonale spełniają obie role: praktyczną i wizualną, przy czym wbrew pozorom i powszechnej opinii wcale nie muszą wiele kosztować.

 

Przygotowania do zakupu

 

         Ilość szafek, rodzaj półek, długość i wysokość regału, przeszklone drzwiczki, narożniki, zabudowane sprzęty AGD, typ blatów – to wszystko, chociaż na pozór wydaje się całkiem łatwe do zaprojektowania – sprawia jednak nie lada problem wielu osobom, które decydują się na wyposażenie kuchni od podstaw lub na jej generalny remont. Często kłopot zaczyna się już w momencie, gdy trzeba dokonać pierwszego wyboru i zdecydować o tym, czy kupujemy gotowe zestawy w sklepach, czy też meble na zamówienie do kuchni. W pierwszym przypadku jest duża szansa, że zapłacimy nieco mniej, ale jednocześnie ryzykujemy również niższą jakością wykonania takiego zestawu. W przypadku mebli na wymiar do wyposażenia kuchni zyskujemy gwarancję wysokiej jakości i wytrzymałości produktu przy tylko niewiele większej cenie.

 

Gdzie pasują meble na wymiar?

 

         Można nimi doskonale wypełnić kuchenne wnętrza w praktycznie każdym domu i to niezależnie od wielkości pomieszczenia. Są jednak takie przypadki, w których meble kuchenne na wymiar sprawdzą się po prostu lepiej od już złożonych kompletów w uniwersalnych wymiarach. To między innymi:

         – kuchnie o małej powierzchni, którą należy zagospodarować do ziemi po sufit,

         – kuchnie o wyjątkowo dużej powierzchni, gdzie standardowe regały będą się prezentowały koślawo i mało estetycznie,

         – kuchnie ciemne, z niewielkim dostępem do naturalnego światła, w których należy zamontować dodatkowe oświetlenie wbudowane w regały i szafki,

         – kuchnie nowoczesne, w których sprzęty AGD są całkowicie zabudowane.

 

         Oczywiście każdy przypadek rozpatruje się indywidualnie, a wykonanie mebli na zamówienie do kuchni nie musi być uzależnione wyłącznie od tych czterech przesłanek.

 

Dlaczego właśnie na wymiar?

 

         Wymieniając kolejno zalety mebli na wymiar do kuchni można skupić się na cechach praktycznych, jak ich dokładne dopasowanie i idealne zgranie ze stylem pomieszczenia lub całego domu, wysoką jakość wykonania oraz dobrze dobrane oświetlenie. Jednak tym, co najbardziej decyduje o ich praktyczności, jest możliwość skonfigurowania ich w najbardziej odpowiadający nam sposób. Decydując się na zakup kuchennych mebli na zamówienie to my decydujemy o liczbie szafek, ich wysokości, głębokości czy położeniu. Możemy dowolnie je zaprojektować, łącząc przy tym rozwiązania architektoniczne i aranżacyjne podejrzane u znajomych lub rodziny. Dzięki temu korzystanie z takiej kuchni jest o wiele przyjemniejsze i bardziej funkcjonalne.

 

Koszt inwestycji

 

         Ceny, jakie uzyskują meble na wymiar przeznaczone do kuchni, są zdecydowanie większe od gotowych regałów, które wykonuje się w kilku standardowych rozmiarach. Nie są to jednak różnice tak znaczne, aby zupełnie rezygnować z tego rozwiązania, szczególnie że towarzyszy mu znacznie wyższa jakość samego materiału, precyzja wykonania oraz wytrzymałość, z której słyną nowoczesne meble na wymiar do kuchni. Cena w tym wypadku powinna więc odgrywać drugorzędną rolę, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że dobrze wykonane meble posłużą nam przez wiele lat.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

http://beryk.pl/wp-content/uploads/2017/05/Beryk-Logo-Kolory-8-a-b.jpg
Adres
ul. Zielona 2
83-311 Goręczyno
NIP:5890012524

Meble na wymiar

Meble na wymiar są dobrym rozwiązaniem dla mieszkań i domów o nietypowych wymiarach pomieszczeń. Oferujemy profesjonalne doradztwo na każdym etapie wykonywania mebli.
Polub nas