StyleVintage - spotkanie stylu retro z nowoczesnymi trendami - Producent Mebli Beryk Fils

październik 15, 2017

Meble drewniane mają tą niebywałą zaletę, że wpisują się w różne style. Dzięki swojemu szlachetnemu wyglądowi mogą stać w pomieszczeniu niewzruszenie, a wokół nich będą zachodzić przemiany. Niejednokrotnie zmienią się zasłony, tapety, dodatki, niekiedy podłoga. Raz będę królować pastele, innym razem nasycone ciężkie barwy albo przeciwnie, naturalne kolory ziemi. Meble drewniane będą się w tym czasie szlachetnie starzeć. I tu dochodzimy do niezwykle modnego ostatnio trendu vintage, który przebojem wdarł się na rynek wnętrzarski.

Co to jest styl vintage?

Vintage to styl, w którym łączy się przedmioty z różnych epok na zasadzie przeciwieństwa. Głównie chodzi o mezalians między starodawnym i nowoczesnym. Dwa główne sposoby to połączenie starych mebli z nowocześnie urządzonym wnętrzem lub wprowadzenie współczesnych mebli do pomieszczeń w historycznym stylu.

Meble drewniane – idealnie pasują do trendu vintage

Od razu widać, że meble drewniane są wręcz stworzone do tego stylu. Tym bardziej, że stosuje się tu wyłącznie meble dobrej jakości, które starzeją się w szlachetny i piękny sposób.

Meble do wnętrza w tej tendencji można zdobyć na różne sposoby:

-Mamy po prostu drewniane meble i jedyne co należy zmienić, to ich otoczenie. Wprowadzamy więc do wnętrza modernistyczne tkaniny, jak np. zasłony i narzuty z ostrą grafiką. Ściany malujemy lub tapetujemy w nowoczesnym klimacie. Można też stworzyć ścianę z gołą cegłą bądź betonem. Do tego loftowy żyrandol i ultranowoczesne bibeloty. I mamy gotową aranżację wnętrza w stylu vintage.

-Kupujemy komodę drewnianą, stół i szafę oraz inne elementy w komisie lub wyciągamy je od dziadka z garażu. Potem odnawiamy politurę, ale tak, by meble wyglądały na wiekowe. I tworzymy nowoczesne otoczenie jak w poprzednim wariancie.

-Kupujemy nowy komplet mebli drewnianych. Ważne jednak, by miały charakter zgodny z przyjętym wariantem. Czyli do wnętrza nowoczesnego meble drewniane w stylu retro, a do starodawnych, np. pałacowych wnętrz, meble proste i nowoczesne

http://beryk.pl/wp-content/uploads/2017/05/Beryk-Logo-Kolory-8-a-b.jpg
Adres
ul. Zielona 2
83-311 Goręczyno
NIP:5890012524

Meble na wymiar

Meble na wymiar są dobrym rozwiązaniem dla mieszkań i domów o nietypowych wymiarach pomieszczeń. Oferujemy profesjonalne doradztwo na każdym etapie wykonywania mebli.
Polub nas